Kategorie
  Nowości
  Promocje
  Koszyk
  ...jest pusty

  Kuba Arabika Serrano Superior

  9,00 zł

  Wysyłka:24 godziny
  Produkt dostępny
  Waga:0.10 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Waga:

  Ilość:sztuka


  KUBA SERRANO SUPERIOR

  Świeżo palona kawa ziarnista 100 % Arabika.
   
  Kuba Serrano Superior charakteryzuje się bardzo dobrym smakiem, lekko słodkawa z przeważającymi nutami migdałów, orzechów i karmelu, po zaparzeniu z dymnym posmakiem przypominającym aromat kubańskich cygar.

  Kawa Serrano Superior pochodzi z niewielkiej plantacji położonej u stóp kubańskiego masywu górskiego Sierra Maestra. Rośnie na stromych (400-800 m.n.p.m) zboczach, gdzie użycie maszyn do zbierania kawy jest niemożliwe. Owoce kawowca są zbierane ręcznie dzięki czemu nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym.
   
  Odznacza się kwasowością niższą od wielu kaw z Ameryki Środkowej. Znaczna część zbiorów jest eksportowana do Japonii, gdyż mieszkańcy tego kraju upodobali sobie jakość oraz charakterystyczne walory smakowe tej kawy.

  Wysiłek włożony w uprawę, zbiór i gorące kubańskie słońce tworzą wyjątkowy smak i niepowtarzalny aromat tej kubańskiej kawy.
   
  Kawa ta świetnie sprawdza się jako espresso i kawy robione na jego bazie, czyli np. cappuccino i latte.
  Można ją też przyrządzić jako tradycyjną czarną kawę.
  Postać W ziarnach lub mielona

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  „Gdy ciężko oko otwieram, pierwsza myśl przebija mi głowę,
  By dzień dobrze rozpocząć, na palnik stawiam wodę.
  Kalendarz zadań spisany, jak wyrok, każdego dnia skazany…
  Gdy mielę świeże ziarno, aromat, jak recepta na rany…
  Wschód słońca, kuchnia jak w ogniu, kawa się parzy,
  Po pierwszym łyku, jestem zdrowy, szczęśliwy – mam uśmiech na twarzy.”

  W długich i burzliwych dziejach niewielkiego ziarna kawy wielbiono je i nienawidzono, wyklinano jako szatański napitek, zakazywano prostemu ludowi, ale również było ono błogosławione przez papieża, szmuglowane przez oceany, chronione przez uzbrojone "po zęby" straże – a to tylko drobna część związanych z nim mitów, legend i całkiem prawdziwych opowieści. Cały ten dramat kryje się w filiżance kawy, którą w błogiej nieświadomości sączymy każdego ranka.

  A my co wiemy o kawie którą pijemy każdego dnia?  Droga do czarnego napoju jest długa i skomplikowana. Mnóstwo procesów, które zachodzą w przyrodzie, ciężka praca pracowników plantacji, kilometry transportu do palarni, skomplikowane procesy w samej palarni, doświadczenie, receptura mieszanek i oczywiście tajemnica. To wszystko zamknięte w 25ml malutkiego espresso, które pobudza zmysły przez aromat, smak …

  Kawa to napój z palonych, a następnie zmielonych i zalanych wrzątkiem ziaren kawowca. Wywodzi się z Etiopii, a do Europy przywędrowała około XVI wieku. Obecnie jest najpopularniejszym – obok herbaty – napojem na świecie.

  „Zapach kawy należy do najbardziej rozpoznawalnych zapachów na świecie – 80 proc. naszej populacji pije ją codziennie, bo każdy sam czuje, że kawa wyostrza zmysły i poprawia samopoczucie.”

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ...

  Klienci polecają również:
  Five O'Clock

  Five O'Clock

  7,00 zł